Daba – mūsu skolotājs

Līdz ar jauno mācību gadu Valmieras 2.vidusskola uzsākusi sadarbību ar Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Dabas centru.13.septembrī sākumskolas skolēni kopā ar pieredzējušo skolotāju, dabas centra ”Ziemeļvidzeme” vadītāju Intu Somu un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatori Lindu Kauliņu izzināja dabu skolas apkārtnē, izmantojot dažādus pētniecības paņēmienus. Aktivitātes  bija dažādas:  3.klases skolēni izzināja dabas taku ar deviņiem aktivitāšu punktiem, bet 2.klases bērni, izmantojot dažādus pētniecības instrumentus, izpētīja koka apkārtmēru, augus  uz koka stumbra. Ceturtās klases skolēni iesaistījās aizraujošā ceļojumā, lai izzinātu augu sēklu dažādību un kādi ir sēklu pielāgojumi, lai izaugtu jauns augs. 1.klases skolēni radīja apbrīnojamus mākslas darbus, izmantojot dabas krāsas.

15.septembrī  2. un 3. klašu skolēni piedalījās nodarbībās Vidzemes jūrmalā. Dažādās aktivitātēs tika iegūtas un nostiprinātas zināšanas par dabiskām un cilvēka pārveidotām  teritorijām, tās salīdzinot pēc mitruma apstākļiem, apgaismojuma, tajās sastopamajiem augiem un dzīvniekiem. Skolēni pilnveidoja savas novērošanas prasmes, pētot divas atšķirīgas dabas teritorijas un  tās salīdzinot pēc noteiktām pazīmēm. Minhauzena muzeja dārgumu nesteidzīgā izpēte padziļināja skolēnu redzesloku par dzīvniekiem, putniem, Latvijas personību devumu literatūrā, medicīnā, sportā, mākslā,  kultūrā un Minhauzena fantāzijas pārbagāto pasauli.

Āra nodarbībās skolēni  labāk izprot norises dabā, kā arī nostiprina prasmes sadarboties, tā iegūstot dziļāku izpratni par dabas daudzveidību.