Kā kļūt par jaunsargu vai zemessargu?

Latvijas valsts svētku ietvaros, 22.novembrī,Valmieras 2.vidusskolas jaunieši tikās ar militārās jomas pārstāvjiem,lai sekmētu pilsonisko apziņu un patriotisko audzināšanu.

7.-9.klašu skolēni tikās ar jaunsardzes pārstāvi, lai uzzinātu “Kā kļūt par jaunsargu?” , bet vidusskolas 10.-12.klašu skolēni tikās zemessardzes pārstāvjiem , lai uzzinātu “Kā kļūt par zemessargu?” Skolēni pa klašu grupām sapulcējās skolas zālē un uzmanīgi klausījās un skatījās fotogrāfijas par jaunsargu un zemessargu ikdienu.

7.-9.klašu jaunieši ieguva informāciju par to,ka Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta un finansēta Latvijas skolu jaunatnes kustība. Jaunsardzes mērķis ir attīstīt dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas,veicināt bērnu un jauniešu pilsonisko apziņu un patriotismu,garīgo un fizisko attīstību.

Jaunsargu ikdiena ir Jaunsargu mācību paraugprogrammas apgūšana, iegūstot jaunas zināšanas un iemaņas, kā arī prasmes, kas var noderēt ikdienas dzīvē, piemēram, orientēšanās apvidū vai pirmā medicīniskā palīdzība. Pasākumi un darbošanās kopā saliedē jaunsargus un veicina piederību valstij un nostiprina patriotismu.

Jaunsargu mācību process tiek īstenots kā brīvprātīga un bezmaksas interešu izglītība. Katram jaunsargam, pēc svinīgā solījuma nodošanas, tiek izsniegts jaunsarga formastērps.
Liels pārsteigums skolas biedriem bija 7.b klases skolēns Raivo Brauķis, kas pavisam nesen ir devis jaunsarga solījumu un pastāstīja par savām sajūtām un nelielo pieredzi jaunsargos.ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem.

Savukārt, vidusskolas 10.-12.klašu jaunieši ,noskaidroja, ka Latvijas Republikas Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa un tās mērķis ir iesaistīt Latvijas Republikas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā, tā piedalās valsts aizsardzības sistēmas uzdevumu plānošanā un izpildē saskaņā ar valsts aizsardzības plānu.Skolēniem bija iespēja iepazīt Latvijas valsts armija ekipējumu .

Pasākuma gaitā skolēni saprata, ka gan jaunsardzē, gan zemessardzē rezultāts ir sasniedzams strādājot komandā. Tikai tā var uzvarēt!

Katram jaunietim Latvijā šobrīd ir iespēja brīvprātīgi izdarīt izvēli un pieņemt lēmumu vai izmantot iespēju iesaistīties savas valsts aizsardzībā kā jaunsargam vai zemessargam.

Paldies viesiem un visiem dalībniekiem!

Lolita Eklone, pedagogs karjeras konsultants