Mācīšanās prasmes un profesijas

Piektdien, 17.februārī, 6.a klases skolēni aktīvi piedalījās karjeras izglītības grupas nodarbībā “Mācību prasmes un profesijas.”

Skolēni domāja un nosauca argumentus, kāpēc vajadzīgs mācīties un apgūt dažādas zināšanas.

Vienojāmies, ka ikvienam skolēnam ir kāds mācību priekšmets, kurš viņam patīk un padodas labāk par citiem. Atbilde uz jautājumu “Kurš mācību priekšmets tev patīk vislabāk?” var kļūt arī par starta punktu, izvēloties profesionālās karjeras ceļu. Lai strādātu savā izvēlētajā profesijā ir nepieciešama konkrēta izglītība un tas vistiešākā mērā saistīts ar prasmi mācīties ,motivēt sevi , saskatīt jēgu, kāpēc man tas ir vajadzīgs.

Skolēni katram mācību priekšmetam, kurus viņi šobrīd apgūst, nosauca iespējamās profesijas, kuros šīs zināšanas ir visnepieciešamākās. Nodarbības noslēgumā skolēni nonāca pie secinājuma, ka visos mācību priekšmetos apgūtās daudzpusīgas zināšanas noder ne tikai profesijas izvēlē, bet praktiski  visās dzīves jomās .

Paldies par sadarbību 6.a klases audzinātājai Jeļenai Morozovai.

Lolita Eklone, pedagogs karjeras konsultants