Profesiju daudzveidība, prestižs un pievilcība!

Piektdien, 3.martā, 7.a un 7.b klašu skolēni aktīvi piedalījās karjeras izglītības grupas nodarbībā “Profesiju daudzveidība, prestižs un pievilcība”.

Skolēni aktīvi nosauca dažādas profesijas, darbojās grupās un apkopoja profesijas pēc konkrētām nominācijām- prestižākās , vislabāk atalgotās, profesijas ar paaugstinātu  risku, profesijas , kurās var strādāt tikai jaunībā līdz zināmam vecumam, profesijas, kurās var strādāt bez izglītības un profesijas ar negatīvu slavu. Katra grupa prezentēja savu profesiju sarakstu konkrētā nominācijā un nobeigumā secināja, ka bez izglītības izvēlēties profesiju darba tirgū nav pārāk plašs piedāvājums  un ka izglītība ir nepieciešama.

Nobeigumā skolēni tika iepazīstināti ar 10 pieprasītākām profesijām mūsdienu darba tirgū Latvijā un kopīgi izvērtēja kādas prasmes, mācību priekšmetu zināšanas un kāda izglītība nepieciešama, lai apgūtu šīs profesijas. Viennozīmīgi līderos izvirzījās matemātikas, valodu zināšanas un dabaszinību zināšanas.

Nodarbībā tika attīstītas arī tādas svarīgas prasmes kā publiski uzstāties, prezentēt savu darbu, prasme klausīties, komunicēt un sadarboties grupā .

Paldies par sadarbību 7.klašu audzinātājām Natālijai Šildei un Ivetai Gackai.

Info sagatavoja: Lolita Eklone, pedagogs karjeras konsultants.