Erasmus+ projektā gūtas atziņas “Mentālās veselības aktualitāte 21.gs.”

No 29. aprīļa līdz 5.maijām Valmieras 2.vidusskolas direktores vietniece Jekaterina Bojāre piedalījās  Erasmus + KA1 projektā “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgas mācīšanās” (projekts Nr.2023-1-LV01-KA122-SCH-FA4F884B) pedagogu mācīšanas un mācību mobilitātes profesionālās pilnveides kursos Splitā, Horvātijā. Projekts tika realizēts sadarbībā ar  “Maksima Teacher Training Centre”.

Jaunākie pētījumi pierāda, ka skolotāju labsajūta un skolēnu rezultāti ir cieši saistīti. Svarīgs iemesls, kādēļ strādāt pedagoģisko darbu, ir pārliecība, ka pozitīvas pārmaiņas var labvēlīgi ietekmēt jauniešu dzīvi. Tādēļ es izvēlējos “Building better mental health and well-being” mācību kursus, kuri bija  plānoti ar mērķi pievērst pedagogu uzmanību stresam mācību klasēs un izglītot skolas darbiniekus par stresa mazināšanas veidiem, iekļaujot mācību procesā optimismu un pozitīvu domāšanu. Kursu organizatori koncentrējušies uz skolotāju rakstura stipro pušu veidošanu, kas savukārt uzlabos iespējas veidot skolēnu personību, sekmēs viņu pašpārliecinātību un līderību. Uzmanība tika vērsta uz to, kā padarīt laimīgākus skolotājus, kuri dzīvo un strādā šobrīd un ir gatavi izmantot elpošanas paņēmienus, apzinātu meditāciju un dažādus paņēmienus, lai mazinātu stresu ikdienā. “Labsajūta ir pilnīga ķermeņa, prāta un gara integrācija. Apziņa, ka viss, ko mēs darām, domājam, jūtam un kam ticam, ietekmē mūsu labsajūtu.” (Greg Anderson, izglītības psihologs, Lielbritānija).

Iesaistīšanās  profesionālās pilnveides kursos ir veids, kā izkļūt no ierastās ikdienas dzīves un darba rutīnas. Kursos satiktie pedagogi ar citu dzīves un darba pieredzi paplašināja redzesloku. Arī es, kas ļāvos ieklausīties, ieskatīties dziļāk, patiesāk, kļuvu par stāstnieku un iedvesmoju ar savu redzējumu citus. Stāsti un jauna pieredze nojauca daudzas robežas.  Šie strukturētie kursi palīdzēja praktiskā darbībā uzlabot arī savas angļu valodas, komunikācijas, sadarbības un kritiskās domāšanas prasmes kopā ar citiem dalībniekiem no Vācijas, Igaunijas, Francijas, Norvēģijas, Somijas un Nīderlandes , kā arī iegūt plašāku izpratni par izglītību, labās prakses piemēriem. Kursu noslēgumā arī saņemu Erasmus Courses Croatia sertifikātu par dalību apmācības programmā.

Direktores vietniece audzināšanas darbā un teātra mākslas skolotāja,

Jekaterina Bojāre

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.