Projekts “Ierīču darbināšana ar dažādiem pārvadiem”

Septembra vidū Valmieras 2.vidusskola uzņēma ciemiņus no Valmieras Viestura vidusskolas un Daugavpils bērnu un jauniešu centra  “Jaunība”. Tikšanās reizē noslēdzām iepriekšējo projektu “Tilts manā apkārtnē” un uzsākām jauno projektu “Ierīču darbināšana ar dažādiem pārvadiem”.

Jaunais projekts paredzēts 4.-10. klašu skolēniem. Projektā skolēni iepazīsies ar dažādiem pārvadiem to nozīmi ierīču darbināšanā, pētīs, eksperimentēs, veidos prototipus, sadarbosies, vērtēs viens otra veikumu, dalīsies savā pieredzē. Projekts noslēgsies ar prototipu prezentāciju un virtuālo izstādi.

Tikšanās laikā viesi iepazina arī ar  V2V un VVV skolas vidi un darba organizāciju, kopīgi darbojās praktiskajās darbnīcās: pētot pārvades iespējas, piemēram dažādas trīšu sistēmas, kā arī būvēja mehānisko vinču. Pēc tam apmeklēja Valmieras tehnikuma Datorikas un Mašīnbūves laboratorijas. Valmieras bērnu un jauniešu centrā “Vinda” skolēni iepazinās ar autobūves pamatprincipiem un izmēģināja auto modelisma trases iespējas. Paralēli skolēniem DBJC “Jaunība” pedagogi iepazinās ar V2V pieredzi, kā integrēt audzināšanas darbu mācību procesā un jauniešu darbu organizēšanu Valmieras novadā.

Dalība projektā un izglītības iestāžu savstarpējā pieredzes apmaiņa veicina radošu, praktiskās darbībām piepildītu mācību procesu.